Charytatywna zbiórka

Niezłomność i wytrwałość w dążeniu do celu jaką prezentuje Marek Suwezda jest jedną z tych historii, która jest żywą historią jubileuszu. Serdecznie zachęcamy wszystkich, którzy mogą wesprzeć Marka w pozyskaniu środków na prozaiczny, jak by mogło się wydawać, cel – nowy wózek inwalidzki. Bez Waszej pomocy nie będzie to proste. Wpłat można dokonywać na konto Fundacji Jeden Uniwersytet nr 38 1090 1476 0000 0001 2304 7406 w Santander Bank Polska oraz podczas wydarzeń koncertowych jubileuszu Uniwersytetu Poznańskiego.

Marek Suwezda – student Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po ciężkim wypadku samochodowym stracił wzrok. Był dzieckiem, miał 6 lat. Obecnie, od paru lat, gdy stwierdzono nowotwór kręgosłupa, boryka się z ścięgnami kolanowymi. Po wielu operacjach w kraju i zagranicą musiał usiąść na wózku. Pochodzi z Węgorzewa i od 13 lat mieszka w Poznaniu. W Wielkopolsce, a dokładnie w Owińskach od 1992 roku. Z zawodu wikliniarz, dokładnie koszykarz/plecionkarz, a także dodatkowo ceramik artystyczny. Kawaler, żyjący w związku partnerskim z Sylwią. Od niedawna ojciec niespełna rocznego Kamilka. W przeszłości uczestnik krajowej Paraolimpiady. Srebrny i brązowy medalista w biegu na 60 metrów. Nauka to jego wielka pasja życiowa. Magister filozofii ogólnej, licencjat z socjologii. Wózek, z którego korzysta jest na skraju wytrzymałości i w każdej chwili może odmówić posłuszeństwa… Pomóżcie!