Konferencja prasowa "100 lat Uniwersytetu Poznańskiego"

7 maja, godz. 10.00, konferencja prasowa „100 lat Uniwersytetu Poznańskiego”, ul Wieniawskiego 1, Poznań.

Dokładnie za rok Uniwersytet Poznański obchodzić będzie jubileusz. Jednak już październikowa, setna inauguracja roku akademickiego 2018/2019, będzie inna niż dotychczasowe, choćby dlatego, że wspólna dla czterech poznańskich uczelni: UAM, UMP, UPP i AWF. Kto wygłosi wykład inauguracyjny, kto oprócz studentów i naukowców go wysłucha? O tym i wielu innych zaplanowanych wydarzeniach opowiemy podczas konferencji prasowej dotyczącej jubileuszu, tuż po majówce, w poniedziałek, 7 maja o godzinie 10.00 w Sali Lubrańskiego przy ul.Wieniawskiego 1 w Poznaniu.

„Chcemy świętować naszą rocznicę wspólnie z poznaniakami” – zapowiada Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki. Wraz z trzema Rektorami: Uniwersytetu Medycznego, prof. Andrzejem Tykarskim, Uniwersytetu Przyrodniczego, prof. Janem Pikulem oraz Akademii Wychowania Fizycznego, prof. Dariuszem Wielińskim podczas konferencji opowiedzą o niespodziankach przygotowanych właśnie z myślą o mieszkańcach i gościach miasta. Liczymy na Państwa obecność, tak jak liczymy na aktywność poznaniaków, których chcemy włączyć w planowane wydarzenia, takie choćby jak „Kapsuła czasu”.