Wspólna Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019

Quod bonum, felix, faustum fortunatumque sit” wypowiedzieli Rektorzy UAM, UMP, UPP i AWF 1 października 2018 r., rozpoczynając tym samym rok akademicki 2018/2019.

W inauguracji udział wzięli znakomici goście, w tym Minister Andrzej Dera, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta, Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, Starosta Powiatu Poznańskiego Jan Grabkowski oraz prof. Julia von Blumenthal, Prezydent Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Wykład inauguracyjny pt. „100 lat. Językowy wymiar miary” wygłosił prof. Jerzy Bralczyk. Zgromadzeni mieli także okazję wysłuchać połączonych chórów uczelni, które wykonały jubileuszowy hymn do muzyki Jacka Sykulskiego i słów prof. Sylwestra Dworackiego.

Transmisja inauguracji dostępna jest w Internecie. Co istotne, była ona tłumaczona na polski język migowy, a transmisja internetowa została dodatkowo wyposażona w napisy dla osób słabo słyszących. UAM jest pierwszą uczelnią w kraju i prawdopodobnie w Europie, która podjęła się tego przedsięwzięcia na tak dużą skalę.

Transmisja dostępna pod adresem: www.youtube.com/watch?v=1V0bH_Kv4E4

Kolejnym elementem zainaugurowania roku akademickiego 2018/2019 był koncert Wykładowców, Studentów i Przyjaciół Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu oraz Jacka MEZO Mejera, który odbył się 3 października 2018 r. w Auli Uniwersyteckiej UAM.

Zachęcamy do śledzenia strony i brania udziału w kolejnych wydarzeniach z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego!