Koncert Stulecia – Andrea Bocelli na Stadionie Poznań

Data/Czas
11.05.2019

INEA Stadion

ANDREA BOCELLI W POZNANIU.
WIELKI KONCERT NA STULECIE UNIWERSYTETU POZNAŃSKIEGO

Andrea Bocelli zaśpiewa na Stadionie Poznań z okazji stulecia Uniwersytetu Poznańskiego! Będzie to jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń muzycznych w historii stolicy Wielkopolski. Koncert odbędzie się 11 maja 2019 roku. Organizatorami koncertu będą: agencja Prestige MJM oraz Marcelin Management.

Andrea Bocelli to światowej sławy włoski tenor, kompozytor, autor piosenek oraz producent muzyczny, najbardziej znany z wykonywania utworów takich jak: „Time to Say Goodbye (Con te partirò)”, „Canto della Terra”, „Vivere”, czy „Nessun dorma”. Artysta od lat uznawany jest za najlepiej sprzedającego się śpiewaka operowego na świecie, jak również jednego z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Jego dotychczasowe albumy sprzedały się w nakładzie ponad 80 milionów egzemplarzy. Wokalista znany jest również z wielu niezapomnianych duetów, m.in. z Celine Dion, Sarah Brightman oraz Luciano Pavarottim. Trudno wskazać drugiego wykonawcę muzyki poważnej, którego twórczość zajmowałaby nieprzerwanie tak wysokie miejsca na szczytach międzynarodowych list przebojów muzyki rozrywkowej. Włoski tenor zrobił imponującą karierę zarówno w świecie muzyki poważnej, jak i popularnej, a jego wpływ na współczesny przemysł muzyczny jest nie do przecenienia.

Andrea Bocelli niezmiennie wypełnia fanami areny koncertowe na całym świecie. Podobnie jest w Polsce. Ostatnim jego spektakularnym występem w naszym kraju był koncert inaugurujący finał The Tall Ships Races 2017 w Szczecinie. Ogromne widowisko, w sąsiedztwie żaglowców cumujących przy nabrzeżu Odry, przyciągnęło blisko 200-tysięczną publiczność. Show z udziałem wybitnego tenora oraz gości i rodzimych wykonawców, odbił się szerokim echem w całej Europie. Był to też jeden z trzech największych – pod względem widowni – koncertów, które kiedykolwiek odbyły się w naszym kraju.

Andrea Bocelli wystąpi na stadionie, na którym swoje ligowe mecze rozgrywa Lech Poznań. To nie pierwszy raz, kiedy ten włoski artysta śpiewać będzie na piłkarskiej arenie. Robił to już kilkukrotnie, m.in. przed finałem Ligi Mistrzów w Mediolanie, czy też w czasie inauguracji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2000 roku w RPA. Sam Bocelli od lat pozostaje wielkim kibicem futbolu. Teraz artysta będzie miał okazję śpiewać na kolejnej arenie piłkarskiej, tym razem polskim Stadionie Poznań.

Koncert dostępny będzie dla szerokiej publiczności, po zakupieniu biletu. Ich sprzedaż ruszy 8 grudnia o godzinie 10:00 za pośrednictwem stron www.bilety.imprezyprestige.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.