„Trzy odsłony Tańca” – AWF na 100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego

Już 7 kwietnia o g. 19 w auli UAM odbędzie się koncert taneczno-muzyczny „Trzy odsłony Tańca”przygotowany przez Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu. To jedna z cyklu uroczystości będących częścią obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Na scenie zaprezentowane zostaną głównie taniec współczesny, klasyczny oraz ludowy. Ale to nie wszystko.

Taniec współczesny

– Kompania Tańca AWF Poznań – studenci AWF,

– Marta Szostecka i Filip Hylewicz – absolwenci AWF,

– grupa taneczna „ShowMe” w choreografii i z udziałem studenta AWF – Sebastiana Cynka,

– poznańska formacja „Born to Dance”,

– Julia Bilarzewska w Waacking Dance.

Taniec klasyczny

– Katarzyna Stachowiak – absolwentka AWF wraz z Radosławem Bancolem – zawodowi tancerze towarzyscy,

– Poznańska Szkoła Baletowa.

Taniec ludowy

Zespół Tańca Ludowego „Poznań” AWF.

Wydarzenie uświetnią Wiesław Prządka– jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów, występy wokalistek Julii Tasiemskiej i Anny Sasek, skrzypaczki – Marty Maruniewicz oraz gimnastyczki artystycznej – Karoliny Komornickiej.

Wstęp darmowy. Obowiązuje rejestracja: www.awf.poznan.pl/pl/koncert.Możliwa jest rejestracja grup. Miejsca na widowni nie będą rezerwowane. Po przyjściu na koncert prosimy zajmować wolne miejsca.

Organizatorami koncertu są Katedra Tańca i Gimnastyki AWF Poznań oraz Międzyuczelniany Komitet Obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Za oprawę artystyczną odpowiadają dr Elżbieta Grodzka-Kubiak z Zakładu Tańca i Fitnessu AWF Poznań oraz Dariusz Majchrowicz – kierownik Zespołu Tańca Ludowego „Poznań” AWF.

Serdecznie zapraszamy.